Z naszych wieloletnich obserwacji, wiedzy i doświadczeń, wiemy że kluczowym czynnikiem dla zdrowego rozwoju osób ze spektrum autyzmu jest odpowiednie wsparcie środowiska oraz edukacja, które umożliwiają dostosowanie się do indywidualnych potrzeb dziecka w spektrum. Ponadto istotne jest również zapewnienie wsparcia dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu, w zrozumieniu ich własnych potrzeb, określeniu granic oraz terapii skupionej na przepracowywaniu ewentualnych wyzwań i codziennych problemów.
Rodziców zaniepokojonych rozwojem swoich dzieci zapraszamy na diagnozę kliniczną w kierunku autyzmu i innych całościowych zaburzeń rozwoju. Na pierwsze spotkanie zapraszamy oboje rodziców w celu udzielenia szczegółowego wywiadu na temat funkcjonowania dziecka, jego mocnych stron i trudności (na to spotkanie prosimy o zabranie dotychczasowej dokumentacji dziecka, badań, stanu zdrowia, czas trwania około 90 min.). Kolejne spotkanie to zabawa z dzieckiem (prosimy o zabranie ulubionych zabawek dziecka, kapci,) i rozmowa z rodzicami o ewentualnych etapach diagnozy (czas trwania około 100 min.). Diagnoza psychiatryczna może być również postawiona na tym pierwszym spotkaniu.
Dla osób, których nie jesteśmy wstanie objąć terapią w ramach Indywidualnych Programów Terapeutyczno-Rehabilitacyjnych – konsultacje dla rodziców, program do pracy w domu, spotkania z nauczycielami dziecka, itp.
Zależne od naszych możliwości finansowych – w ramach którego pracujemy nad jakością komunikacji osób z autyzmem, prowadzimy zajęcia grupowe Treningu Umiejętności Społecznych oraz grupy, w których pracują nasi najmłodsi pacjenci wraz ze swoimi Rodzicami.
Poradnia dla osób z autyzmem
ul. Cicha 10 w Lublinie (boczna 3-Maja), 20-078 Lublin
Al. Warszawska 15, 20-803 Lublin
poniedziałek-piątek 10.00 – 20.00
sobota 9.00 – 14.00
Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania, wysłuchać i wesprzeć Cię w każdy możliwy sposób. Nie wahaj się z nami skontaktować – Twój głos jest dla nas ważny!
Skontaktuj sięPrzekaż 1,5% podatku
Fundacja ALPHA jest organizacją pożytku publicznego. Zgodnie z artykułem 27d Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od 1 stycznia 2004 roku podatnik – osoba fizyczna może w zeznaniu rocznym (PIT-36 lub PIT-37) pomniejszyć kwotę należnego podatku o kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego, do wysokości odpowiadającej 1,5% należnego podatku.